Get Adobe Flash player

Nejčastější dotazy

Co je to vlastně vířivka?

Vířivá vana je hydromasážní bazének s teplou vodou, který má vlastní topení a filtraci. Příznivého vlivu účinků teplé vodní lázně na lidský organismus využívají lidé již více než 2 000 let. 


Vířivka nebo venkovní bazén?

Obrovskou výhodou oproti venkovnímu bazénu je nezávislost na počasí. Je jako stvořená pro k celoročnímu koupání uvnitř nebo venku, a to i v chladném, nočním, deštivém či mrazivém počasí. Prázdnou vířivku můžete libovolně přemisťovat, u venkovních provedení i zvenku dovnitř. V případě, že se budete stěhovat, vířivku si pouze převezete do svého nového domova. Chcete relaxovat i na dovolené? Žádný problém... vířivku si můžete vzít třeba i na prázdniny na chalupu.


Navíc stavební práce jsou nulové a náklady na celoroční provoz vířivek RESTE s.r.o. jsou oproti bazénu zanedbatelné.

Co je to Lucite Acrylic - technologie Microban

Tato moderní technologie zaručuje permanentní ochranu povrchu. Díky této vlastnosti je vířivá vana nenáročná na údržbu a čištění. Jedná se o nejmodernější vlastnost skeletu, která je vysoce účinná proti širokému spektru bakterií, které mohou způsobovat nepříjemný zápach a skvrny.

Jaký je rozdíl mezi ovládacím systémem BALBOA a klasickým ovládacím systémem vířivek?

Ovládací panel BALBOA je unikátní elektronický systém. Společnost BALBOA vyrábí nejkvalitnější komponenty pro vířivé vany na světě. Jejich produkty používají jedničky na trhu hydromasážních bazénů.

Z jakého materiálu jsou vyrobeny opěrky hlavy
?

Veškeré měkčené součásti vany jsou určeny převážně pro Vaše pohodlí a komfort. Jsou vyrobeny z velmi kvalitního materiálu, který neabsorbuje vodu a udrží měkký a komfortní pocit po dlouhou dobu užívání. Navíc jsou odolné proti chemikáliím.


Musím mít nainstalováno nějaké zvláštní potrubí či přívod vody?

Ne, to není nutné, naše vířivky si můžete napustit studenou vodou obyčejnou zahradní hadicí.

Jak zvolit správný typ vířivé vany a uspořádání sedadel?


Při výběru uspořádání sedadel/skořepiny byste měli zvážit, pro jaký účel bude Vaše vířivka využívána. Hledáte vodoléčebnou masáž? Místo, kde budete společně relaxovat s rodinou? Maximální počet sedadel pro pobavení s přáteli? Nebo kombinaci výše uvedených? Je třeba hodnotit i typy sedadel, aby byly pohodlné a snadno dostupné. RESTE s.r.o. nabízí širokou škálu možností umístění sedadel, které kombinují lehátka, tvarovaná sedadla nebo více sedadel pro posezení s přáteli. Díky širokému výběru funkcí a možností uspořádání jsou naše vířivé vany perfektní volbou pro splnění všech Vašich představ. 
 
Jaký počet trysek si vybrat?

To je důležitá otázka. Někteří výrobci naplní vířivé vany velkým počtem trysek. Věří, že zákazník si bude myslet, že tím je vířivka hodnotnější a výkonnější. Čím více trysek tím lépe? My si to nemyslíme. Opravdu, my nevěříme, že více trysek je opravdu to nejlepší pro zákazníka. Tak jaký počet trysek je "akorát"?

Podrobně jsme studovali různé funkce v každém našem modelu abysme věděli, co přesně se stane v reálném životě. Vztah mezi tlakem čerpadla, vodními atrakcemi a hydroterapií neustále studujeme. Chceme tu nejlepší hydroterapii, strukturální tuhost (přiliš mnoho děr mohou ohrozit kvalitu konstrukce), masážní výkon a mnoho dalších faktorů. Ujišťujeme Vás, že bez ohledu na to, který model RESTE s.r.o. si vyberete, dostanete nejlepší design pro své osobní potěšení.

Jaký je účel oběhového čerpadla?

Dnešní nejlepší typy vířivých van mají malé oběhové čerpadlo, které neustále filtruje vodu, aby ji udrželo čistou a průzračnou. Díky němu také topné těleso neustále udržuje Vámi nastavenou teploty vody. Oběhové čerpadlo je nejúčinnějším způsobem, jak zajistit průtok pro filtraci a ohřev.


Jak často měnit vodu ve vířivce?


To záleží na tom, jak často ji budete používat. Obecně se doporučuje vyměnit vodu ve vířivé vaně každé 3 měsíce, dle potřeby dříve.

Mám si koupit vnější nebo vnitřní vířivku?

Třebaže jsou oblíbené instalace v interiéru, vířivé vany jsou primárně určené pro celoroční používání venku. Exteriér je pro vířivou vanu přirozené prostředí. Díky termokrytu, který je součástí základní výbavy každé vířivé vany, je hladina vody chráněna před vnějšími nečistotami a pronikání UV záření do vody, přispívá tak k nenáročné údržbě vody. Termokryt navíc zadržuje vlhkost, což je přínosem při vnitřních instalacích. Dále přispívá k energetické úspornosti, zabezpečuje únik tepla z hladiny při umístění venku.  

Existuje jednodušší způsob, jak odstranit termokryt z vířivé vany?


Ano, stačí použít jednoduché zařízení, které umožní jedné osobě odstranit kryt z vířivé vany s lehkostí a bez namáhání zad. Tato zařízení nabízíme v různých variantách, od jednoduchých zvedáků po složitější, které umožňují snadné zvedání a uložení krytu vířivé vany. Naše zvedací zařízení jsou lehká a trvanlivá. Jsou vyrobeny z leteckého trvzeného hliníku s nerezovými šrouby. Lze je snadno nainstalovat.

Jak zazimovat vířivou vanu?

Zimní období může být jedním z nejpříjemnějších období roku pro relaxaci ve vířivé vaně. Je obtížnější dostat vodu z potrubí a hadic, proto nedoporučujeme vypouštění Vaší vířivé vany na zimu. Pokud se však přesto rozhodnete, že nebudete v zimě vířivou vanu používat, doporučujeme zazimovat následovně:

1. Vypněte hlavní vypínač vířivé vany. Vypušťte vodu, můžete použít buď odtokový systém nebo čerpadlo, kterým vodu vyčerpáte.
2. Když je vířivá vana úplně prázdná, uvolněte všechny "odbory" čerpadel a ventilů, aby vzduch rozšířil vodu v rámci systému. To by mělo pomoci zabránit zamrznutí vody a poškození trubek a hadic. Cílem je pokusit se odstranit vodu ze všech uzavřených oblastí v systému.

Výpadek proudu může způsobit, že systém vířivé vany může "zmrznout". V mrazivých podmínkách kontrolujte svoji vířivou vanu často, abyste zajistili řádný provoz. Ujištěte se, že po každém výpadku el. proudu je vířivka v provozu.