Get Adobe Flash player

Účinky hydroterapie

Proč si pořídit vířivou vanu?

Životní tempo se potupně a nezadržitelně zrychluje. Vyskočit z kolotoče povinností a stresů jednou za rok na dovolené už nestačí. Potřebný je pravidelný a kvalitní odpočinek.

ZÁKLADEM JE HYDROTERAPIE!

Bláhodárné účinky teplé vodní a vzduchové masáže na lidské tělo jsou známy a využívány již nejméně dva tisíce let.

Jedním z velmi příjemných způsobů relaxace je koupel ve vířivé vaně. Účinek vířivých van na organismus je velmi příznivý a napomáhá k dosažení celkové harmonie osobnosti po stránce fyzické, psychické i emocionální. Hydroterapie patří mezi metody využívané i k doplnění běžných způsobů léčení a stává se přirozenou péčí o zdraví.

Lékaři stvrzují zázračné účinky hydroterapie téměř na všechny oblasti lidského organismu včetně psychiky, a tak je pořízení masážní vířivé vany zejména investicí do kvality Vašeho života. Je to ta nejlepší odměna pro Vaše tělo i duši.

Základem pozitivních účinků hydroterapie je vztlak vody, její optimální teplota a cílené proudění.

Celkově lze říci, že hydroterapie působí blahodárně na zlepšení psychické pohody, proti stresu, bolesti svalů, artritidě, nespavosti, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce.

Bolest - dokonalá relaxace namožených a napjatých svalů. Teplá, pulzující voda zvyšuje přívod krve do bolestivých kloubů a tak pomáhá odvádět bolest z postižených oblastí. Speciální trysky a silný proud vody zmírňují bolest a pocity ztuhnutí šíje a krční páteře. Teplá vířící voda napomáhá urychlit uzdravení menších zranění a může být často začleněna do rehabilitačního programu po váznějších nehodách.

Hmotnost těla ponořeného do vody klesá o 90%, čím se svalstvo zbavuje neustálého působení gravitace, už samotné ponoření do teplné vody zklidňuje a uvolňuje tělo a zpomaluje se aktivita vnitřních orgánů.

Kardiovaskulární soustava - je dokázáno, že relaxace v teplém bazénku s masážním proudem působí blahodárně na osoby trpící kardiovaskulárními problémy nebo pro pacienty po operacích srdce.

Artritida - zvýšená teplota vody pomáhá odstranit ztuhlost a otoky způsobené artritidou a stimuluje krevní oběh.

Stres - uklidňující teplá voda ve vířivce snižuje stres a pomáhá Vám uvolnit se. Hmotnost těla ponořeného do vody klesá o 90%, čímž se svalstvo zbavuje zátěže, abyste se mohli pohodlně vznášet ve vodě. Směs vzduchu a teplé vody vytváří proud, který vykonává celou hydromasáž. Uvolňuje napnuté svalstvo a podněcuje tvorbu endorfinu tzv. hormonu štěstí, který tiší bolest, působí celkově relaxačně a navozuje dobrou náladu.

Zdravý spánek - sezení v teplé vodě masážního bazénku zvyšuje tělesnou teplotu a tím zvyšuje i Vaši schopnost usnout. Večerní relaxace ve vodě podporuje uvolnění Vašeho organismu, který se tak dokonale připraví na noční odpočinek.

Očista těla - během odpočinku ve vířivé vaně se rozšiřují póry na pokožce, dokonale se vyčiští a z těla odcházejí toxiny. Uklidňuje alergické reakce pokožky. Tělo opět získává ztracenou vitalitu.

Dýchací cesty - velmi pozitivní účinky má relaxace ve vířivé vaně také na dýchací trakt. Při pocitu mírného ucpání může pára vystupující z teplé vody pomoci otevřít nosní průduchy. Vdechování vlhkého vzduchu a mírné páry a stoupající z vířivky napomáhající průchodnosti dýchacího traktu.

Celulitida a snížení váhy - hydroterapie je výborným prostředkem  k obnovení elasticity pokožky a pomůže při celulitidě.

Je součástí kůry pro snížení váhy, a to tím, že teplá voda způsobuje lepší cirkulaci krve a rychlejší odbourávání podkožního tuku.

Hydroterapie je uvolnění pro fyzickou, ale i psychickou schránku lidského organismu, kdy alespoň pár minut můžete věnovat sami sobě a svému zdraví.

Také je to jedinečná příležitost pro společně strávený čas s rodinou, s přáteli, které mnohokrát díky uspěchanému životnímu a pracovnímu tempu zanedbáváme.